تبلیغات
گروه کوهنوردی بیشابور کازرون - بهشت روی زمین ***(كازرون)***
گروه کوهنوردی بیشابور کازرون
سلامتی شادابی تندرستی ایجاد نشاط و روحیه
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


گزارشات گروه کوهنوردی بیشابور کازرون ، دانستنیهای کوه، مسیرهای کوهنوردی در کازرون

مدیر وبلاگ : سید امین حسینی
نظرسنجی
نظر شما در رابطه با وبلاگ ما چیست ؟لطفا نظر یادتان نرود.

صعود به چشمه ناری

با درود به همنوردان عزیز

هر كجا كه نامی از كازرون دیار سلمان فارسی بر سر زبانها می آید خود به خود گل نرگس ،عطر بهار نارنج و سرسبزی و طراوت را بر اذهان عموم منعكس مینماید چرا كه این دیار كهن از دیر باز با هوای بهاری و دلنشینش پذیرای میهمانانی از دیار ایران زمین و همچنین از دیگرنقاط جهان بوده است.

كوههای سر به فلك كشیده و زیبا ، دشتهای سبز و پهناورهمچون دشت برم ،دریاچه ای ژرف با آبی گوارا و شیرین كه یكی از برترینهای خاورمیانه است و چشمه ساران زیبا همه و همه  خود گویای زیبایی این منطقه است ،كه هر بیننده ای را مبهوت خود میسازد.

آوازه عطر بهار نارنج و گل نرگس در اسفند و فروردین ،كوی و برزن را مدهوش خود ساخته وموجب گردیده تا آنان كه حتی  تا به حال نام این سرزمین را نشنیده بودند با شنیدن اوصاف نرگسزارهای این شهر سراز پا نشناخته به نظاره این طبیعت زیبای خداوندی بیایند.

كازرون با داشتن دو رشته كوه در شمال و جنوب چونان دژی استوارشهررا مانند قلعه ای نفوذ ناپذیر نموده و از حیث دیگر نیزپذیرای كوهنوردان بسیاری بوده ، همچنین با داشتن آثار باستانی فراوان از جمله غار شاپور وشهر تاریخی بیشابور با نقوش برجسته  توریستهای بیشماری را از كشورهای  جهان به خود جلب نموده است.

روز جمعه مورخ 9/12/92گروه كوهنوردی بیشابور به عنوان یكی از پیشكسوتان این رشته ورزشی در شهرستان كازرون از طرف هیئت كوهنوردی شهرستان ماموریت یافت تا هیئتی  كه از تهران به قصد كوهنوردی و گردشگری عازم شهرستان كازرون بودند را همراهی نماید.

ساعت 30/5صبح به استقبال میهمانان عزیزی كه هزاران فرسنگ را به شوق دیدن زیباییهای این شهرپیموده بودند شتافتیم.

پس از اقامه نماز صبح در مسجد الزهرا واقع در كمربندی خرمشهر با سرپرست هیئت كوهنوردی كانون بازنشتگان صنعت نفت تهران جناب آقای دانشور ملاقات نمودیم و پس از احوالپرسی از این همشهری عزیز دوانی كه قریب به 40سال است كه در تهران زندگی میكند ،خودرو گروه بیشابور به عنوان اسكورت پیشاپیش اتوبوس حامل میهمانان به سمت روستای گلستان حركت نمود.در ساعت 20/6پس از بر دوش گرفتن كوله پشتی ها و دیگر ابزار كوهپیمایی به اتفاق میهمانان عازم چشمه ناری گردیدیم. كوهستان

 

پس از نیم ساعتی پیمودن مسیر gpsدوستان تهرانی ارتفاع 800متر را نشان میداد.ابراز شادی دوستان از زیبایی وسرسبزی مسیرو همچنین هوای دلنشین، غیر قابل وصف بود.دمای هوا كاملا بهاری بود وبه البسه گرم احتیاجی نبود.

جمعی از بانوان تهرانی كه برخی از جوانان و بعضی از بازنشستگان بودند در این كوهپیمایی ما را همراهی مینمودند ،آنان همچون پرندگانی سبكبال سنگها و صخره ها رایكی یكی در مینوردیدندو پا به پای دیگر اعضا و هماهنگ با آنان بی آنكه از سختی راه خم به ابرو بیاورند و یا حتی استراحت كوتاهی داشته باشند پیش میرفتند.

پس ازحدود5/1ساعت كوهپیمایی به پرچم اول همان پرچم سبز رنگ رسیدیم و پس از اندكی به دشت سر سبز و پهناوری رسیدیم وطبق روال سابق گروه آقای جعفری دیگر همنوردان را به انجام تمرینهای هوازی و كششی فرا خواند، تصمیم گرفتیم صبحانه را در همانجا صرف نماییم.صبحانه دوستان جملگی از غذاهای مقوی و در خور كوهنوردان بود كه عبارتند از(عسل ، گردو ، پنیر ، كره محلی ، حلوا شكری و .....)

این توقف كه در ابتدا قرار بود 10تا15دقیقه بیشتر نباشد با اسرار دوستان حدود یكساعت به طول انجامید.دوباره مرحله دوم كوهپیمایی را آغاز نمودیم.

پرچم زیبای قرمز با ریشه دوزی سفیداز دور توجه همه را به خود جلب نموده بود،پیش تر كه رفتیم عبارت زیبای ((یا حسین شهید)) بر رو پرچم به احتزاز در آمده، خودنمایی مینمود.ایستادگی غرور آمیز آن بیرق قرمز رنگ در دامنه كوه ایستادگی امام حسین و یارانش در مقابل ظلم یزیدیان را برایمان تداعی مینمودوهمگی با دیدن آن بیرق عبارت (( یا حسین شهید )) را بر زبان جاری ساختند.

یاحسین شهید

شكوفه های بادام و عطر دل انگیز آنها نغمه سرایی پرندگان از جمله گل کمری زیبایی مسیر را دو چندان نموده بود.راه دارای پاكوبهای منظمی بود و از قبل سنگ چینی هایی توسط كوهنوردان قبلی برای نشان دادن مسیر انجام گردیده بود.

بادام

با توجه به حركت در تنگه تابش خورشید و سوزش آفتاب را حس نمیكردیم و سایه ای خنك سراسر تنگه را در بر گرفته بود.

بالاخره در ساعت30/9 به پرچم دوم یا همان چشمه ناری رسیدیم.حوض

قطرات آب غلتان و رقصان یكی پس از دیگری از قندیلها سقوط مینمودند ،گویی خود را فدای قدوم رهگذران خسته مینمودند و پس از سقوطی مرگبارخود را  در دل حوضی دست ساز می یافتندو از اینكه مرگشان كمی به تعویق افتاده و سبب حیات موجودات دیگر شده شادمان و سرفراز نغمه حیات را سر میدادند.

چشمه

قندیل

گروه پس از صرف آبی خنک وگوارا به دو دسته تقسیم شدند، گروهی به سرپرستی آقای جعفری راه قله را در پیش گرفتند وگروهی از افرادبیشابور به علت مشغله های زندگی از دوستان تهرانی خداحافظی نمودندو مسیر برگشت را در پیش گرفتند .عده قلیلی نیز همان پای چشمه نشستند تا دوستانشان به آنها ملحق شوند.

صنعت نفت تهران

در ساعت 12 به روستای گلستان رسیدیم و به این کوهپیمایی سراسر خاطره با پیشکسوتان صنعت نفت تهران خاتمه دادیم.

همنوردان گروه بیشابور که ما را همراهی مینمودند آقایان:عباس جعفری (سرپرست)-سیدامین حسینی-ناصر جعفری-حجت ا....نیکنام -احمد مختاری-احمد میرزاده -حاج کرامت ا... رضایی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 11 اسفند 1392
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1393 06:52 ب.ظ
سلام
همه پست ها رو خوندم عااالی بود
خوش حال میشم بهم سربزنید
سید امین حسینیسلام ممنون چشم حتما
شنبه 17 اسفند 1392 12:56 ق.ظ
با درود بر گروه کوهنوردی بیشابور کازرون
از شما و همه عزیزان آن گروه به دلیل همراهی و راهنمایی در برنامه کوه پیمایی روز 92/12/9 تشکر و قدردانی میکنم.انشالله که همیشه در همه برنامه ها موفق باشید.
سید جلال صالحی - عضو گروه کوهنوردی بازنشستگان نفت تهران
سید امین حسینیبا سلام آقا سید
با تشكر از لطف شما انشاا... در پناه حق شاد و پیروز باشید.
چهارشنبه 14 اسفند 1392 07:10 ق.ظ
درود بر امین حسینی نازنین و گروه همیشه فعال ودوستدار طبیعت بیشاپور
سپاس از شما که همیشه یارو ویاور طبیعت دوستان بوده اید و پیشگام در برگزاری تمام همایش ها هستید.
چشمه اسهلی را بارها و بارها رفته ایم لیکن فصل ان همین ایم است و بعد از عید که از اول صبح آفتاب مستقیم و از روبرو می تابد هوا واقعا گرم می شود
سید امین حسینیدرود استاد
متشكرم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  • WeblogSkin

امکانات جانبی